Junior Marketing Online

Romania / Code: 1892

Aplica pentru acest loc de muncă
Descrierea slujbei

Domeniu activitate:

Promovare / vânzare pe internet a suplimentelor alimentare cu proprietati curative

CERINTELE CANDIDATULUI IDEAL:

• Cunostinte avansate de limba franceza sau engleza;

• Familiarizat cu marketingul digital (Google Ads, Facebook, etc);

• Interesat în dobândirea unor certificari profesionale în domeniul marketing digital;

• Intelegerea fenomenelor de marketing (un plus daca are minimum experienta specifica pietei  suplimentelor alimentare;

• Capabil sa propuna modele de comportament ale cumparatorilor;

• Capacitate de analiza si sinteza a campaniilor de promovare online;

• Abilitati de relationare / comunicare;

• Rabdare, perseverenta si putere de munca;

• Determinare în realizarea unei cariere personale de succes, pâna la nivelul de partener în business-ul vânzarii de suplimente alimentare (în RO si UE).

DESCRIEREA JOBULUI (pentru primul interval de 24 de luni):

• Invatare si apoi implicare direct? în realizarea activitatilor de mai jos:

• Configurarea si operarea campaniilor de promovare online;

• Optimizarea rezultatelor, prin interventia asupra elementelor de promovare (copywriting, layout bannere, landing page, site pages, etc.) si a componentelor ofertei comerciale;

• Elaborarea criteriilor de analiza si a modelelor statistice;

• Atribuirea de sarcini si coordonarea eforturilor pentru membrii echipei de suport a

campaniilor online (graficianul si programatorii-dezvoltatori);

• Elaborarea planului media;

• Negocieri cu furnizorii de media digital?, respectiv achizi?iile ?i urm?rirea volumelor de media;

• Urmarirea activitatilor de livrare catre beneficiari a serviciilor de promovare / vânzare

online si a feed-back-ului acestora în cadrul serviciului de suport;

• Propunerea de modele organiza?ionale ?i a procedurilor de lucru pentru procesele

enumerate mai sus.

(Atentie, toate aceste activitati vor fi asimilate / invatate la inceputul perioadei de lucru iar ulterior ele vor fi practicate in cadrul exercitarii jobului!)

PROGRAM:

• de luni pâna vineri de la 09:00 -18:00 (cu o pauza de masa de 1 ora inclusa);

LOCA?IE- Bucuresti-Otopeni

Transport gratuit dus-întors asigurat cu microbusul de companie.

BENEFICII

Pachet salarial (fix + bonuri de masa)

Primele 2 luni (proba)- 3000 net +bonuri masa

Apoi creste treptat pina la 6000 net +bonuri de masa.

Renegociere dupa 12 luni

Plan dezvoltare cariera.

IMPORTANT

Vor fi contactati doar acei candidati care corespund cerintelor anuntului.

Contactează consilierii noștri de carieră